Mama Sandalyeleri

Bebeğiniz yaklaşık altı aylıkken mama sandalyesi kullanmaya başlayabilirsiniz. Mama sandalyesi satın alırken TS EN 14988 standardına uygun olarak üretilmiş bir mama sandalyesi tercih

edin. Mama sandalyeleri düzgün kullanıldıkları takdirde bebeğinizin yemek saatlerinde güvenli bir şekilde oturmasını sağlayan araçlardır. Mama sandalyesi kazaları yaygın olmamakla birlikte

en ciddileri bebeklerin sandalyeden düşmeleri
ile gerçekleşenlerdir. Bu nedenle 5 nokta kemer sistemine sahip bir mama sandalyesi satın almanız ya da kendinizin bir kemer eklemeniz büyük önem taşımaktadır. Eğer kendiniz ayrı bir kemer satın alıyorsanız tercih ettiğiniz modelin TS EN 13210 standardına uygun olmasına dikkat edin. Kemeri sandalyeyi her kullandığınızda takınız. Yalnızca kasık kayışı bebeğinizi güvenli bir şekilde sabitlemek için yetersiz kalacaktır.

Tepsi kısmının keskin köşeleri olmadığından emin olun ve düzenli aralıklarla vidaların ve diğer küçük parçaların gevşemediğini kontrol edin.

Plastik kısımların parçalandığı ve herhangi bir kısımdaki köpük dolgunun açığa çıktığı durumlarda sandalyeyi kullanmaktan kaçının. Çocuğunuzu mama sandalyesinde gözetimsiz bırakmayın, özellikle de bir masaya yakınsa. Sandalyeyi ayaklarıyla rahatça geriye itip yere düşebilir.

Katlanabilir bir mama sandalyesi kullanıyorsanız dikkatli olun. Yaralanma riskine karşı ürünü katlayıp açarken çocuğun uzak tutulmasına dikkat ediniz. Bebeğinizin ağırlığının sandalyenin açık kalmasını sağladığından emin olun.

Masaya monte edilmiş bir sandalye kullanıyorsanız TS EN 1272 standardına uygun ürünleri tercih edin ve sandalyeyi her zaman düz bir masa üzerinde kullanın. Masaya monte edilen sandalyenin, çocuğun parmağının sıkışabileceği yarık, delik, açık uçlu borular, vida yuvası vb. özellikleri olmamalıdır. Üst tablası, cam, zayıf malzemeli masalarla, tek ayaklı masalar, portatif masalar ve oyun veya piknik masalara monte edilmemelidir.

Copyright © 2019 BAGİDER - Duuble Tasarım

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube