BAGİDER olarak 2019 yılından itibaren bebekler için yapılan alışverişlerde sağlık ve güvenlik standartlarına sahip ürünlerin seçilmesinin önemini vurgulamak amacıyla Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile “Standartlar Bebeğinizi ve Sizi Korur” sloganıyla bir farkındalık projesini hayata geçiriyoruz.

 

Toplumsal bilinçlendirmeyi amaçlayan, üretici firmaları standartlara uymaya teşvik eden ve nihayetinde bebeklerin sağlığını korumak için sunduğumuz projelerle, bebek ürünleri sağlık ve güvenlikstandartları olgusunu, tüm toplumun sorgulamasını amaçlıyoruz.

 

Tüm bebek ürünleri üreticisi ve perakendecisi firmaların kampanya tanıtım faaliyetlerinin yanında projenin bilinirliğini artırmak ve tüketicilerde farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığımız kamu spotunu Ticaret Bakanlığı iş birliğinde yayına alacağız.

BAGİDER olarak önümüzdeki dönemde de attığımız bu ilk adımın devamı olacak şekilde, tüketiciye yönelik farkındalık projelerini hazırlamaya devam edeceğiz.

 

Tüm bebek ürünleri, mevzuatta belirtilen standartlara göre Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nca denetlenmektedir. BAGİDER olarak projedeki amacımız; toplumda bebek ürünleri standartlarıyla ilgili uzun soluklu pozitif bir kültür dönüşümü oluşturarak toplumun tüm kesimlerine ulaşmak.

 

Bu sebeple, başladığımız yolculuğumuzda, bebeklerimiz için güvenlik diyor herkesi bu konuda sorumluluk almaya davet ediyoruz.

T.C. Ticaret Bakanlığı ile BAGİDER

Standartlar Bebeğinizi ve Sizi Korur” projesini hayata geçiriyor

Bebek ürünlerinde kalite standartlarının kontrol edilmesini sağlamak ve önemini vurgulamak üzere hazırlanan kamu spotu, Ticaret Bakanlığı ve BAGİDER iş birliğiyle tüm kamuoyuyla paylaşıldı.

Copyright © 2019 BAGİDER - Duuble Tasarım

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube