Biberon

Biberon seçerken TS EN 14350-1/2 standardına sahip olmasına dikkat edilmelidir. Bebeğinizin biberonunu mikrodalga fırında ısıtmaktan kaçının, sütün tamamı eşit ısınmayarak bebeğinizin ağzını yakabilecek çok sıcak noktalar oluşabilir. Bunu önlemek için biberon ısıtıcı veya bir kap sıcak

su kullanın. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, biberonu ısıttıktan sonra iyice çalkalayın ve
bilek içinize birkaç damla süt damlatarak sütün sıcaklığını kontrol edin. Doğru sıcaklıktaki süt sıcak değil ılık hissettirecektir.

Mama için elektrikli çaydanlık veya tencerede su ısıtırken dikkatli olun. Çocuğunuzun elektrikli çaydanlığın kablosuna yetişemediğinden
emin olun, kısa veya kıvrık kablolu bir elektrikli çaydanlık en güvenli seçenek olacaktır. Tencereleri ocağınızın arka tarafında ısıtın ve mümkünse tutacakları içe doğru çevirin.

Bu özellikle tutacaklara uzanabilecek başka küçük yaşta çocuğunuz varsa önemlidir.

Mamayı bir kaba koyduğunuz sıcak suyu kullanarak ısıtıyorsanız bu kabı başka eşyalara erişirken üzerinden uzanmamak için mutfak tezgahının en arkasına koyun.

Bebeğinizi ağzında biberon varken yalnız bırakmayın.

Bebeğiniz katı gıda tüketmeye başladığında yemeklerini ısıtmak için mikrodalga fırın kullanabilirsiniz ancak yemeğin sıcaklığını kontrol etmeden iyice karıştırmalısınız, tabağın dışı soğuk olsa bile yemeğin içinde bebeğinizin ağzını yakabilecek sıcak noktalar bulunabilir.

Bebeğiniz beslenirken yanından ayrılmamalısınız.

Copyright © 2019 BAGİDER - Duuble Tasarım

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube