Bebek Arabaları

Yeni doğan bebeğiniz için bir bebek arabası (yenidoğanlar için uygun, bebeğinizi oturur pozisyonda taşıyan standart bebek arabalarının aksine yatay pozisyonda taşımanıza imkân sağlayan) portbebe, standart veya baston bebek arabasına ihtiyaç olacaktır. Seçtiğiniz ürünün TS EN 1888 standardına uyduğundan emin olun. İkinci el bir bebek arabası alıyorsanız aşağıdaki tavsiyelere uyun.

Yeni doğan bebeklerin düz olarak taşınması gerekir. Bebek arabaları ve portbebeler genellikle doğumdan itibaren kullanılabilir ancak tüm standart bebek arabaları ve baston bebek arabaları bebeğinizin düz taşınması için ayarlanamaz.

Satın alacağınız ürünü seçerken uygun bir modeli tercih ettiğinizden emin olmak için bir yetkiliye danışın. Standart veya baston bebek arabasını nasıl kullanacağınızı da önceden düşünmelisiniz. Toplu taşımayı sıklıkla kullanıyorsanız veya sık

sık merdiven inip çıkmanız gerekiyorsa bunları rahatça yapabilmenize imkân tanıyacak bir model seçmelisiniz.

Bebeğiniz için doğru bebek arabasını seçerken aşağıda bulunan, tüm marka ve türler için geçerli güvenlik uyarılarını dikkate alınız:

Yeni bebek arabası modellerinin tümü 5-nokta kemer sistemine sahiptir. İkinci el
bir bebek arabasına sahipseniz emniyet kemerini ayrıca temin etmeniz gerekebilir.
Bu durumda TS EN 13210 standardına uygun emniyet kemerlerini tercih edin, yandaki çizimi referans alabilirsiniz

Bebek arabasının frenlerini bebeğiniz içindeyken hem düz zeminde hem de eğimli yüzeylerde düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bebek arabasının bebeğiniz içindeyken katlanmadığına emin olun, bebek arabası bunu önleyen bir mekanizmaya sahip olmalıdır.

 

Çocuğun ellerinin ve parmaklarının ulaşabileceği yerlerde sıkışabileceği açıklıkların deliklerin olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

Bebeğinizin ayaklarının yere sürtmeyeceğinden emin olun. Ayak desteğinin altında bulunan koruma veya alışveriş sepetleri bunun önlenmesine yardımcı olabilir.

 

Bebek arabanızı aşırı yüklemeyin, özellikle de tutacaklara torba asmaktan kaçının. Bu, bebek arabasının dengesini bozabilir ve çocuğunuz otururken bile önün kalkmasına sebep olabilir.

 

Karşıdan karşıya geçerken özellikle etrafınızda park halinde araçlar bulunduğunda dikkat edin. Bebek arabasını kaldırımdan indirmeden önce size doğru gelen bir araç olmadığından emin olun. Yansıtıcı çıkartmalar bebek arabanızın geceleri veya kötü havalarda daha görünür kılacaktır.

 

İkinci el bir bebek arabası satın alıyorsanız kumaş bölgeleri bebeğinize batabilecek keskin metal veya plastik parçalar tarafından delinmediğinden emin olmak için inceleyin.

Copyright © 2019 BAGİDER - Duuble Tasarım

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube